Aerobik

Zajęcia aerobiku odbywają się w czwartki, w godz. 19.00 – 20.00 w świetlicy wiejskiej w Bielinie. Są one przeznaczone dla osób dorosłych chcących zadbać o własną kondycję.

Celem zajęć aerobiku jest pobudzenie układu oddechowego i krążenia w ten sposób, by obciążony optymalnym wysiłkiem dostarczał i pochłaniał maksymalną ilość tlenu. Jest zdrową formą aktywności między innymi dlatego, że maksymalny wysiłek może być szkodliwy dla organizmu, z kolei zbyt małe obciążenie nie ma wpływu na wzrost wydolności. Aerobik znajduje się pośrodku. Można go modyfikować w ten sposób, aby był dostosowany do osób ćwiczących intensywnością oraz rodzajem.

Rolki

Zajęcia nauki i doskonalenia jazdy na rolkach dla dzieci odbywają się w poniedziałki na hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Słupnie:

Grupa początkująca – poniedziałek godz. 17.00 – 18.00

Grupa zaawansowana – poniedziałek godz. 18.30 – 19.30

Zdrowy kręgosłup z elementami jogi

Zajęcia odbywają się w środy, w świetlicy wiejskiej w Miszewku Strzałkowskim, w godz. 19.30-20.30

Ćwiczenia przeznaczone są dla osób dorosłych chcących zadbać o kondycję kręgosłupa.

Zdrowy kręgosłup z elementami jogi to zajęcia prozdrowotne zawierające ćwiczenia wzmacniające i poprawiające kondycję kręgosłupa. To trening skoncentrowany na profilaktyce bólów kręgosłupa,utrzymaniu prawidłowej postawy ciała oraz wyrównywaniu powstających napięć mięśniowych. Odciążenie kręgosłupa, stabilizacja i mocne mięśnie grzbietu – to główne efekty zajęć.